Grup Hepsi Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Grup Hepsi Fan Club

En Güzel Hepsi Fan Sitesi

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Photoshopta resme çerçeve yapmak

3 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Photoshopta resme çerçeve yapmak Empty Photoshopta resme çerçeve yapmak Çarş. Kas. 05, 2008 12:40 pm

***YoshY***

***YoshY***
Moderatör
Moderatör

ALINTIDIR...

1. Adım :

Fotoğrafınızı Photoshop ‘da açın, background layer ın üzerine 2 kere tıklayarak onu normal layer haline getirin.

2. Adım :

Crop aracını araç menüsünden seçin. Resminetrafını crop aracı ile kapladıktan sonra her hangi bir köşesindentutarak, shift ve alt tuşlarına basılı tutarak, orantılı bir şekilderesimdeki gibi büyütün ve enter tuşuna basın.

3. Adım :

Layer ‘ların altında bulunan f işaretli palet bölümünü seçin ve ordan da stroke adlı bölümü işaretleyin.

açılan pencerede size bölümünü 13 px yapın,position bölümünü inside yapın ve renk ayarının beyaz olmasını sağlayın.

Sonra drop shadow bölümüne geçerek resimde gördüğünüz ayarlarıuygulayın, size 8 olmasına dikkat edin ve son olarak ok. tuşuna basın.

4. Adım :

Şimdi çerçeveli resminizi ctrl+ t tuşlarına basarak biraz sağa doğru döndürerek güzel gözükmesini sağlayabilirsiniz.

5. Adım :

Çerçeveli resminizin altında başka bir layer oluşturtun ve bu layer aistediğiniz rengi verin. Böylece istediğiniz çerçeveli görüntüyüoluşturmuş olabileceksiniz. Eğer çerçevenizin resmin etrafında dahakalın gözükmesini istiyorsanız başta, 2. adımda crop bölümünde bunubelirlemeyi unutmayın.

]Photoshopta resme çerçeve yapmak Fastfr10[/

sonuç=)

http://www.kavakyellerifanclub.com

2Photoshopta resme çerçeve yapmak Empty Geri: Photoshopta resme çerçeve yapmak Cuma Ocak 09, 2009 2:12 pm

gülçinnn

Sitenin En Hepsicisi
Sitenin En Hepsicisi

saol cnm

3Photoshopta resme çerçeve yapmak Empty Geri: Photoshopta resme çerçeve yapmak Salı Haz. 23, 2009 2:02 am

*TuĞçE*

*TuĞçE*
Admin
Admin

saol

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Similar topics

-