Grup Hepsi Fan Club

En Güzel Hepsi Fan Sitesi


Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

emo yeni yaşam tarzı

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 emo yeni yaşam tarzı Bir Paz Ekim 25, 2009 9:48 pm

buse44

avatar
Yeni Üye
Yeni Üye
Emo – yeni yaşam tarzı

Emo nedir? Sadece bir müzik türü değil, giysi stili veya moda şeyler demektir. Birçok genç insan için Emo yeni bir yaşam tarzıdır.

Duygusal HardCore
Bu, kısaca Emo olarak adlandırılan bir müzik tarzının İngilizce ifadesi. İsim Rites of Spring, Embrace veya One Last Wish gibi müzik gruplarının canlı performansları sırasındaki çok anlatıcı ve duygusal davranışından geliyor. Konserlerde “ağır ol molla desinler!” türünden triplere yer yok; bunun yerini bol bol enerji almış. Bu onların kuralı! Bu müzik neye mi benziyor? Yumuşak ve sessiz bir pasajdan gürültülü ve dinamik olan bir diğerine düzensiz bir geçiş. Böyle olması gerek! Emo’da, bas bas bağırma, çığlık atma ve ateşli lirikler sıradan şeyler durumunda.

Emo kızı, Emo çocuğu
Emo’nun sokakta fark edilmesi hiç de güç değil. Hem kızlar hem erkekler basit çizmeler, tişörtler (çoğunun üzerinde müzik gruplarının isimleri yazıyor), kemerler ve çivili bilezikler, çoğunlukla eski ve yıpranmış spor ayakkabılar veya başka siyah ayakkabılar giyiyorlar. Ayrıca süveterler de var; fakat gömleklerin veya iş ceketlerinin üzerinde. Peki ya saçlar? Çoğunlukla siyah, düz, yüzün bir tarafında göze kadar inen uzun yele. Makyaj? Kesinlikle siyah – genellikle göz kalemi kullanmak yeterli.

Gençlik
Son zamanlarda Emo’yı temel alan, fakat fırfırlar, fiyonklar ve puantiyeler gibi tamamen farklı öğeler getiren yeni eğilimler ortaya çıktı. Artık kimse Emo kişisi kırmızı veya yeşil veya siyah bir şeyi pembeyle birlikte giydiğinde şaşırmıyor. Peki bir kız saçında farklı renk vurguları yaptığında veya saç iğneleri veya bir sürü toka taktığında ne olacak?

Tam özgürlük – yine de kendini Emo olarak bulabilirsin. Makyaj mı? Siyah maskara ve pastel işin temeli, fakat bunların yanı sıra, son günlerde Emo kızları dudaklarının altını çiziyorlar; kırmızıdan koyu kahverengiye kadar renklerle (canlı renkler olmaları şart). Karanlığın ve hoşluğun bileşimi? Hmm..
Hiç kuşkusuz Emo sadece giysi ve müzik demek değil, her şeyden önce düşünme, hissetme ve dünyayı yaşama yolu. Bu nedenle, bazı insanlar Emo tarzının bir yaşam şekli olduğunu düşünüyorlar. Fakat Emo’yu da uzun sürmeyecek bir eğilim olarak görenler de mevcut. Peki ya sen ne düşünüyorsun?

Kullanıcı profilini gör http://www.bratzdunyasi12.blogcu.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz